YÜKSEKOKULUMUZ HAKKINDA
Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 1985 yılında kurulan yüksekokulumuz, Hemşirelik önlisans programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1987 yılında Tıbbi Laboratuvar, 1993 de Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programları açılarak, üç önlisans programı ile eğitim-öğretime devam etmiştir. 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında Hemşirelik önlisans programlarının ülke genelinde lisans eğitimine dönüştürülmesi sonucu, yüksekokulumuz Hemşirelik programına öğrenci alımı durdurulmuştur. G.Ü. Rektörlüğüne bağlı olarak eğitim-öğretim hizmeti veren Keçiören Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun 1997 yılında tasfiye edilmesi ile bünyesindeki Çevre ve Radyoloji programları yüksekokulumuza aktarılmıştır.
2007 yılında "Yaşlı Bakımı" programı açılmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alımına başlanmıştır.
2009 yılında "İlk ve Acil Yardım" programı açılmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilk defa öğrenci alımına başlanmıştır.
2009 yılında "Tıbbi Laboratuvar Teknikleri" , "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik", "Çevre Sağlığı" ve "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" programlarının ikinci öğretim programları açılarak 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanmıştır.
2013 yılında "Ağız ve Diş Sağlığı Programı açılarak 2014-2015  Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanmıştır.
Yüksekokulumuz Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsünde eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir.
Yüksekokulumuzda halen "Tıbbi Hizmetler ve Teknikler" Bölümüne bağlı;
  • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
  • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
  • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
  • Çevre Sağlığı (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
  • İlk ve Acil Yardım
  • Patoloji Laboratuvar Teknikleri
"Sağlık Bakım Hizmetleri" Bölümüne bağlı;
  • Yaşlı Bakımı
"Dişcilik Hizmetleri"Bölümüne bağlı
  • Ağız Ve Diş Sağlığı
olmak üzere, 8 önlisans programı eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.
 
Yüksekokulumuzda 3 Profesör, 14 Yardımcı Doçent, 11 Öğretim Görevlisi, 3 uzman ve 1 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.
 
MİSYONUMUZ
Üst düzey bilgi ve beceri düzeyine sahip, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın, halk sağlığına ve sorumluluklarına duyarlı inisiyatif sahibi ara elemanları yetiştirmektir.
 
 
VİZYONUMUZ
Değişen bilimsel ve sosyal koşullara kolayca uyum sağlayabilen, yenilikçiliğe önder olan, bilgiye, paylaşıma ve teknolojiye odaklı bir eğitim kültürü içerisinde, üst düzey mesleki bilgiye ve deneyime sahip, sorumluluk bilinci taşıyan, güvenilir, etik ilkeleri benimseyen ve uyumlu ara insan gücü yetiştirerek alanında lider bir eğitim kurumu olmaktır.